Zeytinyağlı Yumurtalı Saç Maskesi

Kategori: saç bakımı - 238 viewsYorum Yazın
Zeytinyağlı Yumurtalı Saç Maskesi

Yumurtalı Saç Maskesi son zamanlarda gündemden düşmeyen saçlar için çözüm olarak düşünülen besin kaynağımız olan yumurta saç bakımında da yüksek proteinli olduğu için kullanılmaktadır. Kuru yıpranmış ve cansız saçlar için çok iyi gelen yumurta zeytinyağı birleşerek saçların daha canlı olmasına yardımcı olacaktır. Kadınlar son zamanlarda ciltlerinde hep güzel bir şekilde yumurtayı kullanmışlar ve güzelliklerini de görmüşlerdir. Şimdi kadınların ağzı ile dilden dile dolanan yumurta ve zeytin yağının faydalarını birleştirip maske yaparak sizlere sunacağız ve umarız bu saç maskesi sizlere yardımcı olacaktır.
Zeytinyağı saç dökülmesine engel olan kepeklerin giderilmesi ve saçların canlılığını koruması için yardımcı olur. Ayrıca zeytinyağı ile yumurtanın birleşimi ile saçta ki kuru veya sivilceli olan başımızda ki yaraların iyileşmesine neden olacaktır.

Zeytinyağlı Yumurtalı Saç Maskesi Nasıl Yapılır ?

Bir kaseye zeytin yağını koyup yumurtayı güzel bir şekilde kırıp zeytin yağı ile karıştırmalısınız. 15 dakika dinlendirip saçınıza güzel bir şekilde sürdükten sonra 30 dakikalık bir süre bekleyiniz. Saçınıza bone şeklinde bir şey geçirip kurumasını sağlayınız bu şekilde kuruduktan sonra temiz bir şekilde durulayın.


Uğur Keleş

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!