Yokmuş Gibi Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Kategori: Makyaj - 148 viewsYorum Yazın
Yokmuş Gibi Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Aşırı makyaj yapmanın moda olduğu bir dönemde sadeliğiniz ile ön plana çıkmak istemez misiniz? Kalın kaş, göz farı, allık derken renk karteline dönmek yerine doğal ve soft bir makyaj yapmak emin olun sizin daha güzel görünmenizi
sağlayacaktır. Bu şekilde aynı zamanda makyaj kalıntılarının da cildinize verdiği zarardan kurtulmanız mümkün olacaktır. Peki gayet soft duran adeta yokmuş hissi uyandıran makyaj nasıl yapılır.

Güzel Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Cildinizi Makyaja Hazırlayın

Bu makyaj için öncelikle sabah cildi makyaj için hazırlamanız gerekecektir. Cilt yapınıza uygun bir temizleyici bu noktada size yardımcı olacaktır. Nemlendiriciyle desteklediğiniz cildiniz makyaj için hazırdır.

Hafif Bir Fondöten Uygulayın

Makyaja başlangıç olarak cilt tonunuza uygun bir fondoten ile başlayabilirsiniz. Cilt renginizi düzeltecek BB krem de sizin için yeterli olabilir. Fondöten tercih edecekseniz de köpük ve ya hafif olanları tercih etmeniz doğallığa yakın bir görüntü elde etmenizi sağlar.

Doğal Yanaklar

Doğal makyaj için en önemlisi emin olun ki doğal allıklardır. Doğru allık kullanımı ile aynı zamanda genç bir görünüm de elde etmeniz mümkün olabilecektir. Doğal görünmek için şeftali tonları ve pembe oldukça uygun bir seçim olacaktır. Hafif bir uygulama sizin için yeterlidir.

Gözler

Gözlerde de açık renkler kullanmanız bazen sadece göz kalemi ile desteklemeniz doğal makyaj için yeterlidir. Kaş diplerinizi aydınlatarak açık renklerde kullanacağınız far doğal görünüm yakalamanızı sağlar. Uzun kirpikler elbette çocuksu bir ifadeye sahip olmanızı sağlayacaktır. Göz pınarlarına açık renk kalem uygulayarak da gözlerinizi belirgin hale getirebilirsiniz.

Dudaklar

Doğal bir makyajdan bahsediyorsak ruj doğru bir seçim olmayacaktır. Bu nedenle diş fırçası ile yıpratmadan hafifçe fırçalayarak vazelin sürmeniz doğal görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Eğer illa rujum olmalı diyorsanız doğal tonları tercih etmelisiniz.


Sena Alsan

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!