Yeşil Çaylı Bakım Önerileri

Kategori: Cilt Bakımı - 107 viewsYorum Yazın
Yeşil Çaylı Bakım Önerileri

Bu sayfada genel olarak yapmak istediğim şey bir ürünün birden fazla faydasını bulmaktır. Bu aralar ise yeşil çaya taktığımı itiraf etmeliyim. Ancak araştırdıkça ve bu çayın birbirinden güzel faydalarını buldukça da vazgeçilmezlerim arasına eklediğimi belirtmeliyim. Bu çayı içerek sağladığımız faydayı daha önce paylaşmıştım sizinle.

Bu çayın direk olarak cildimize uygulanması ile birlikte sağlayacağı faydayı da es geçmemek gerekiyor. Doğal bir antioksidan olması sizi dinç tuttuğu gibi cilt üzerine çeşitli maske ve tonik gibi uygulamalar yapılması ile de daha genç bir görünüm elde etmemizi kolaylaştırıyormuş. Hemen başlamalıyız o zaman. Pahalı kremlerden medet ummak yerine doğal tarifleri düzenli uygulamak bence daha önemlidir. Bu nedenle size Sena Alsan’ın tavsiyelerinin yanında ben de böyle ara sıra tavsiyelerde bulunacağım.

Gelelim bu mucizevi yeşil çayı nasıl uygulayabiliriz olayına. Bir kere en kolay uygulama poşet çay olarak kullanılan yeşil çaylarda demleme işleminden sonra soğuk bir şekilde gözlerimizin üzerine koymak. Emin olun ki göz çevrenizde kısa sürede oluşacak farklılığı gözlemleyeceksiniz. Dinlenmiş ve daha aydınlık bir göz çevresi elde etmeniz için oldukça kolay bir yol.

Gün içerisinde en az bir bardak içilen yeşil çay ile ağız ve diş bakımınızı da kolay bir şekilde yapmanız mümkündür. Üstelik düzenli içilmesi halinde ağız kokusundan da kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Yeşil Çayla Saç Bakımı

Yeşil çayın bir diğer güzel etkisi ise saç bakımı. Yıpranan saçlarınızın kısa süre içerisinde sağlıkla parıldamasını istiyorsanız 1 litre su içerisinde beklettikten sonra şampuanla yıkadığınız saçınızın durulama suyuna ilave edebilirsiniz.


Duygu Maghrabi

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!