Yeşil Çay’ın Zayıflama Etkisi

Kategori: Diyet - 136 viewsYorum Yazın
Yeşil Çay’ın Zayıflama Etkisi

Zayıflamak ve fazla kilolarla baş etmek oldukça sıkıntılı bir süreçtir. Bu nedenle her şeyden medet umar bir hale geldiğimiz de ortada. Anlıyorum elbette zayıflamak her şeyden önce beyinde başlayan bir olaydır. Günlük kalori azaltımı ve spor desteği ile de eğer çok fazla kilonuz yoksa istediğiniz hale gelmeniz kolaydır. Tabi milletcek en büyük özelliğimiz konuşmak uygulama konusunda her zaman sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu nedenle yaz biterken istediğimiz kiloya erişemeden bir yaz daha geçirdikten sonra bir silkelenip kendimize gelelim diyorum. Bu nedenle yeşil çayın zayıflama etkilerini sizin için ve elbette kendim için araştırdım.

Yeşil Çay Zayıflatır Mı?

Yeşil çay eğer şeker ile tüketilmez ise sıfır kaloriye sahip bir içeçek ve özellikle içerisinde bulunan bileşenler sayesinde yağ yakıcı etkileri olduğu da bilinmektedir. Bizler millet olarak çaya düşkün bir ülkeyiz ve bu nedenle şeker tüketimimiz de oldukça yüksek. Bu alışkanlığımızı bir fırsata dönüştürmemiz için yeşil çay tüketebiliriz. Bu sayede beslenme alışkanlıklarımızda değişim farkedilecektir. Yeşil çay sayesinde edinilen tokluk hissi ve beraberinde yağ yakıcı özelliği bulunması kilo kaybımızın olacağını da garantiler. Yapılan bir araştırmaya göre bir ay bouyunca düzenli yeşil çay tüketenlerin tüketmeyenlere oranla fazladan 2 ila 6 kilo arasında verdiği de tespit edilmiştir.

Yeşil Çay’ın Faydaları

Yeşil çay zayıflatma özelliğinin yanı sıra doğal bir antioksidan olması ile de birçok hastaşığa karşı iyi gelmektedir. Dinç hissettirmesi ve beyni koruması, şekeri ve kolestrolü düzenlemesi, kalp damar sağlığı açısından iyi gelmesi, kanser riskini azaltarak bağoşıklık sistemini de güçlendirmesi bu çayın bilinen faydaları arasında yer almaktadır. Bu nedenle sadece zatyıflamak için değil birçok açıdan bu çayı tüketmek oldukça faydalı gözükmektedir.

Yeşil Çay Ne Zaman Tüketilmeli

Bütün çayların demir bağlama etkisi olması nedeniyle yemeklerle kullanılmaması gerektiği bilinmektedir. Bu nedenle gün içerinde 3-4 bardağa kadar yeşil çayı yemek saatlerine denk getirmeden gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Elbette sadece bu çayı tüketerek değil yanında besin tüketimini azaltarak ve egzersiz yaparak daha hızlı kilo vermeyi de başarabilirsiniz.


Duygu Maghrabi

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!