TARZ SAHİBİ OLMANIN YOLLARI

Kategori: Moda - 1.063 viewsYorum Yazın
TARZ SAHİBİ OLMANIN YOLLARI

Bir kadını ya da erkeği ön plana çıkartan kesinlikle sahip olduğu tarzıdır. Peki tarz sahibi olmak için neler yapmak gerekir?

Elbette aklınıza direk tarz programları geliyor olmalı ancak bahsettiğim tam olarak bu değil. Bir insanın zevkini beğenisini ve hayat biçimini dış görünümüne
yansıtmasıdır tarz. Bu nedenle tarzı olanlar ve olmayanlar diye bir ayrım da söz konusudur. Hoş iyşi giyinmek her zaman daha fazla para harcamak anlamı
taşır elbette. Ancak elinizde olanlar ve daha sonra yapacağınız alışverişle kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. Tarz sahibi olmak için öncelikle kendinizle
barışık olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra vücudunuzu iyi tanımanız da sizin bir tarz oluştururken en iyi rehberiniz olacaktır. Bir tarza sahip
olmak aynı zamanda değişen her moda akımının peşinden sürüklenmemek anlamı da taşır ve tarz sahibi insanlar inanın bir adım öne çıkar.

Tarz Sahibi Olmanın Püf Noktaları

* Tarz sahibi olmanın ilk kuralı topluma has görgü kurallarını bilmek ve uygulamaktır. Tarz aynı zamanda karizmatik bir kişiliğinde göstergesidir.
* Vücut temizliğine itina göstermek pahalı markalar giymekten emin ıolun daha çok etkiler tarzınızı. Bu nedenle temizlik önemlidir.
*Güler yüzlü ve kendine güven duyan kişiler inanın üzerindeki kıyafeti daha güzel taşır ve saygınlığını arttırır.
*Bunun yanı sıra modaya uygun diye kendinize hiç yakışmayan bir kıyafet seçmek tarz konusunda yapılan en büyük hatalar arasında yer almaktadır.
Bu nedenle kendinizi iyi tanıyın ve nelerin size yakıştığının farkında olarak tercihlerinizi yapın.
* Tabi ki kullandığınız aksesuarlar kıyafetinizin birden farklılaşmasına neden olur ve bu da sizin zevkinizi ortaya koyar. Bu nedenle aksesuar tercihleri önemlidir.
*İyi bir giyimi tamamlayan en güzel öğe ise sizden yayılan mis gibi kokulardır parfüm seçiminizin teninize uygun olması da başka bir ayrıntıdır.
*her zaman pozitif ve ılımlı olmak da aynı zamanda sizin tarz ve karizmatik bir insan olduğunuzun göstergesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu püf noktalar incelendiğinde aslında bir tarza sahip olmanın o kadar da zor olmadığı anlaşılmaktadır elbette.


Duygu Maghrabi

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!