Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösterecek Stil Hataları

Kategori: Moda - 177 viewsYorum Yazın
Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösterecek Stil Hataları

Kadınlar ve erkekler için giyim tarzları oldukça önem taşımaktadır. Öyle ki vücudunu iyi tanıyan ve kendine yakışanı seçmeyi başaranlar her daim tarz ve genç görünür. Bu nedenle kıyafetlere durmadan para harcamak yerine doğru kıyafeti satın almak oldukça önemlidir. Özellikle sırf moda diye sizi hiç yansıtmayan ve olduğunuzdan yaşlı gösterecek kıyafetler seçmeniz inanın büyük bir hata olmaktan daha ileriye gitmeyecektir.

Moda akımlarının etkisiyle birlikte yapılan giyim hatalarını sizin için kısaca sıralayalım.


Tüvit Kumaş
Dokusuyla birlikte oldukça olgun bir imaj cizmenize neden olacaktır. Bu nedenle yaşınız ilerleyene kadar bunu giymeyi erteleyebilirsiniz.


Okuma Gözlükleri

Özellikle son yıllarda gençler arasında bir akım olan bu gözlükler artık oldukça itici algılanmakta. Özellikle kadınlar daha çekici görünmek için bu aksesuara başvursa da emin olun çok etkili değil ve sizi oldukça yaşlı gösteriyor. Sağlık açısından kullanıyorsanız eğer daha modern tasarımları tercih edebilirsiniz.

Gri Saç Modelleri

Her geçen gün farklı olmak adına yapılan ve moda süsü verilen bir gariplikle karşılaşmamak mümkün değil. Eskiden beyaz saçları kapatmak için saç boyanırken şimdi gri yapmak. Bunun mantığını tam olarak anlamadım henüz 18’indeyken saçlarını ağartmak pek de hoş değil zaten ömrünün kalanı o akları kapatmakla geçecekken bunun için erken davranmak anlamsız.

Hırkalar

Hırkalar genel olarak bilinçaltımızda belirli bir yaş grubu ile özdeşleşmiştir ve bu nedenle günlük hayatta kullanımı yaygın olsa bile şıklık açısından bir avantaj sağlamamakta ve oldukça klişe olmaktadır.

Rahat Ayakkabılar

Tabiki bazen rahat olmak paha biçilemez ama bunu da en doğru şekilde yapabilirsiniz. Bazı düz taban rahat ayakkabılar sizi haminne gibi göstermekten öteye gitmiyor Bu nedenle rahat tercihlerde de şık olmaya özen gösterin.

Mom Jeans

Son zamanlarda eminimki pantolonu kursağına kadar çekmiş ilginç tipler sizinde gözünüzden kaçmamıştır.
80’lerden kalan ve yeniden ortaya çıkan bu trend eğer 34 beden değilseniz uzak durmanız gereken bir kesimi var.
Aksi durumlarda sizi oldukça yaşlı gösterdiği de kesin.

Aşırı Makyaj

Son zamanlarda makyaj videolarının da etkisiyle aşırı makyaj daha doğrusu kat kat sürülen ve herşeyden önemlisi cildi yıpratan kimyasallar. İnanın daha
güzel olmuyorsunuz aşırı makyaj her zaman ve heekes için daha yaşlı gösteren bir olgudur. Bunun ötesinde sürekli makyaj cildi yıpratır.


Duygu Maghrabi

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!