Sıcaklarda Giyilmemesi Gereken Kıyafetler

Kategori: Moda - 135 viewsYorum Yazın
Sıcaklarda Giyilmemesi Gereken Kıyafetler

‏Sıcağın giderek ağırlaştığı bu günlerde kıyafet seçmekte giderek zorlaşmaktadır. Bu nedenle şık görünmek adına bu sıcaklarda rahatsız olmayı da göze almamak gerekir. Bu nedenle yazın özellikle serin tutan kumaşların tercih edilmesi oldukça önemlidir. Yazın sıklıkla yaptığımız hataları ise aşağıda kısaca sıralayabiliriz.

1. Skinny Pantolanlar

Aslına bakılırsa oldukça şık ve zarif olmalarına rağmen sıcaklar bastırdığında hem sağlığımız için hemde yaza uyumu açısından tercih edilmemesi gereken bir kıyafettir. Bunun yerine yazın verdiği yetkiye dayanarak o güzelim elbiselerin tadını bol bol çıkarabiliriz. Hatta oldukça güzel bol pantolanlarla da mükemmel kombinler ortaya koymak mümkündür. Birde bu yıl moda olan tulumlar var ki değmeyin keyfimize.

2. İpli Ayakkabılar

Yazın birçoğumuz için vazgeçilmezdir ipli ayakkabılar ama bence serin bahar akşamları için daha makul bir tecihtir. Yazın terleyen ayakların şişmesi iplerin kaymasına ve şıklıktan uzaklaşmasına neden olur. Birde güneş yanığı var ki yaz sonuna kadar çorapla gezmek zorunda kalabilirsiniz desenli ayaklarınızı saklamak için.

3. İpek Elbiseler

İpek elbiseler özellikle birçok bayan için vazgeçilmezler arasındadır. Bununnedeni her zaman şıklığın kolay yakalanabilmesini sağlayabilmesidir. Ancakbu kumaş teri emmez ve belli eder bu görüntü ise şık olmaya çalışırken sizin komik bir duruma düşmenize neden olmaktadır.

4. Takılar

Bazen takılarda ter ve güneşin etkisi ile cildimizde alerjik reaksiyonlara neden olur ve bu hiç istemediğimiz bir durumdur. Elbette takı takmamak bir çözüm değil ancak takıları özenle seçmek bu durumda akılcı bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

5. Koyu Renk Kıyafetler

Aslında bu çocukluğumuzdan beri en bilinen gerçektir. Koyu renk kıyafetler güneş ışıklarını daha çok çeker ve vücut ısımızın artmasına neden olur. Bunun yanı sıra oluşan ter lekeleri de şık bir görüntü sergilemez.


Duygu Maghrabi

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!