Sarımsak Saç Dökülmesini Önler Mi

Sarımsak Saç Dökülmesini Önler Mi

Sarımsak saç dökülmelerini önleyen en önemli bitkilerdendir. Yıllardır mücadele ettiğimiz saç dökülmelerine çözümler arayan insanoğlu son olarak ararştırmalarında sarımsağın saç dökülmelerine iyi geldiği hatta cansız saçları düzenlediği ve saç çıkardığı da ortaya çıkmıştır. Son zamanlarda hepimizde görmekteyiz ki çıkan birbirinden farklı şampuanların özünde hep sarımsak bulunmaktadır. Saçları gürleştirdiği ve sıklaştırdığı bilinen sarımsak şifalı bir bitkidir. Saç bakımı için bulunan mineralleri içinde barındıran sarımsak saçkıran ve mantara da iyi gelmektedir.

Sarımsağın Saça Faydaları

Bahsettiğimiz üzere saçlara iyi gelen sarımsak saçları kalınlaştırıp, gürleştirip ve yeniden canlılık kazandırmaktadır. Sarımsağı deneyen bir çok kişinin bazı rahatsızlıklardan kurtulduğu görülmüştür.

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Sarımsak Kürü Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar sarımsak kürünü yapmak için 2 -3 tane sarımsağın ve bir iki çay kaşığı süt bulunması yeterlidir. Sarımsakları güzel bir şekilde kasenin içinde iyice ezip daha sonra iki üç damla süt damlatarak karıştırmalısınız. Sonra karışımı iyice saç diplerinize yedirerek sürünüz bunu haftada 3 veya 4 kez yaptığınızda saçlarınızda ki değişimi göreceksiniz.


Uğur Keleş

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!