Saç Dökülmesinin Nedenleri

Kategori: saç bakımı - 2.235 viewsYorum Yazın
Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saç Dökülmesi insanlarımızda son yıllarda görülen en önemli sorunlardan birisidir. Saçlarınızın dökülmemesi için bir çok uzman bizlere yardımcı olmaktadır ve halk arasında her önüne gelen değişik yorumlar yapmaktadırlar. Neden saçların döküldüğünü halk dilinden farklı yorumlarla duyacaksınız. Fakat uzmanların sözlerini kulak ardı etmeyiniz. Üç çeşit saç dökülme problemleri vardır bunları kısaca inceleyeceğiz ve bu soru ile sorunlardan sizleri kurtaracağız.

  •  Genetik Saç Dökülmesi: Saç dökülmesinde en sık görülen genetik olarak saç dökülmesidir. 3 kuşak ki dönemden dedelerimizden bizlere miras kalan en önemli sorunlardan biri kelliktir. İşte bu yüzden insanların genetiğinin araştırılması gerekmektedir. Ve bu problemin sizde olma olasılığı göz önünde bulundurulmalıdır.
  • Çevresel Saç Dökülmesi Etkenleri: Bunlar genetikten de önemlidir. Bu etkenler kullanmış olduğumuz şampuan, hava kirliliği, saçlarımızı yıkadığımız suya varana kadar tüm çevresel etkenler kelliğe sebep olabilmektedir.
  • Saç Dökülmesinde Ki Özel Durumlar : Bu özel durumlar hastalığınızda birbirinden farklı ilaçların kullanılması kimyasal yönden saç diplerine zarar vermesi ilacın yan etkileri gibi sıralayabiliriz. Bunların önlenmesi için saçlarınıza dökülmeden önce güzel bir şekilde bakım yaptırmalısınız. Yoksa her şey için geç kalınmış olabilir.

Uğur Keleş

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!