Sabret, Şükret ve Hayal Et…

Kategori: Genel - 127 viewsYorum Yazın
Sabret, Şükret ve Hayal Et…

Ben küçükken annanem sıklıkla anılarını anlatır ve gençler hayalleri ile yaşlılarda anıları ile yaşar derdi. O zamandan takılmıştı kafama ya orta yaşlılar:)

Bu yaş grubu oldukça geniştir hani… En son neyin hayalini kurduğunu hatırlıyor musun? Evin için falan değil kendin için kurduğun hayalinden bahsediyorum. Ben mesele son zamanlarda sıklıkla tatil hayal ediyorum dertten, tasadan, gamdan uzak bir yerlere yetişme bir şeyleri yetiştirme derdi olmayan bir tatil ama olur belki. Ama itiraf etmem gerekirse eskiden hayallerimi daha ciddiye alırdım ve kendimce geliştirdiğim yöntemler ile hayatla daha kolay başa çıkardım. Şimdi de inanın çok yaşlı değilim ruhum yorgun sadece daha otuz olmadım ama ruhum altmışa merdiven dayadı.

Neyse size eskiden sıklıkla yaptığım bir oyundan bahsedeceğim ve benim enerjimi yüksek tutan bir oyun. Yeniden oynamak içinde can attığım bir oyun.

Kişisel gelişim kitaplarını çok okurum özellikle de pozitif düşüncenin insan hayatında yarattığı etkiye çok inanırım. Bu nedenle eskiden özellikle de THE SCRET adlı filmi izledikten sonra kendime bir hayal panosu yapmıştım. Nasıl mı? Hayatta sahip olmak istediklerimin fotoğraflarını yapıştırdığım basit bir karton parçası ve inanın şu anki hayatımda o panoda yer alan birçok şeye sahibim. Hesap edemedim şeylere de sahip değilim o ayrı. Demek istediğim şu hayatınızda sahip olmak istediklerinizin yokluğundan sürekli olarak yakınırsanız hayat sizi sürekli ondan mahrum bırakacak nedeni ise sizin ciddi anlamda o çok istediğiniz şeyin olmamasına modlamanız. Tam tersini yapın istediklerinizi kendinize çekmek için inanarak dua edin ve istediğiniz olsa nasıl hissedeceğinizi düşünün sürekli olarak. İnanın ki belirli bir süre sonunda hayat size istediğinizi hiç ummadığınız bir anda verecektir. Bu demek değil ki dua etmeyin inanın. Başkalarının sahip olduklarına sahip olmadığımız için kendimizi üzmek yerine öncelikle kendi sahip olduklarımıza şükretmeliyiz.

Hiç denediniz mi bilmiyorum ama gerçekten işe yarıyor elinize bir kağıt kalem alın günün istediğiniz saatinde ve şu soruya cevap verin. Şu an ne olsa mutlu olurdum?

Mutlu olacağınız olaylara odaklanmanız ve canınızı en sıkan anda bile bunu yapmanız sizin enerjinizi yükseltecektir ve bu mutlu frekans belki de mutlu olacağınız şeyleri size sunacaktır. Bu konu ile ilgili inanın çok şey okudum ve yaşadım. Güne sahip olduklarınıza şükrederek başlayın şükretmeye başladığınız anda sahip olduklarınızın anlamı çoğalacak, elbette istediklerinizi hayal etmekten asla vazgeçmeyin ve vakit bulursanız eğer THE SCRET izleyin…


Duygu Maghrabi

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!