MODA DÜNYASI

Kategori: Genel / Moda - 918 viewsYorum Yazın
MODA DÜNYASI
İnternet üzerinde sıklıkla karşınıza çıkan hayaller ve hayatlar capsleri muhakkak dikkatinizi çekmiştir. İşte bence bu capsler ve orta sınıf Türk kadınının moda dünyası gerçeği hakkında da yapılabilecek görseller muhakkak vardır. Moda denilince akıllara genellikle iki dirhem bir çekirdek bayanlar gelir. Bu bayanların ortak noktaları kesinlikle para harcarken düşünmeme lüksü ile yaşamalıdır. Kabul edelim hiç birimiz İvana Sert değiliz ama emin olun elimize para geçse çok da güzel giyinmesini biliriz. Yok be o kadar da değil dediğinizi duyar gibiyim. Ama dürüst olalım her şeyden önce kendimize. En son alışverişe ne zaman çıktınız? Kendinize ayırdığınız bütçe ne kadardı?
Ben kendi adıma yanıtlayıp size kendi hayatımdan da örnekler sunayım. Ben en son alışverişe ne zaman çıktım hatırlamıyorum. Benim alışveriş anlayışım ucuzsa alayım iş görsün. Neden mi? Aslında nedenini her gün hepimiz kendi hayatlarımızda yaşıyoruz önceliğimiz olan hep başka şeyler var çünkü kendimize ait olan önceliklerimizi ötelerken birde bakıyoruz aynı kazakla üçüncü kış…
Sonra kendimizi istemsiz moda sayfalarında son moda giyinenlere bakarken görüyoruz. Aslında biz de pek ala farkındayız renk uyumunun, tarz denen olayın ama sen paradan haber ver. Alsan pantolon eskiyene kadar ayakkabı alamıyorsun aldın diyelim çantası var bunun e ne oldu bizim moda..
İşte tam da bu noktada artık nasıl göründüğümüzü umursamadan yaşıyoruz ve bu da bizim yavaş yavaş kendimizi iyi hissettirecek birçok etkenden vazgeçmemizi sağlıyor. Aslında başta yanlış yapıyoruz ama şansımız yok oluyor diye istediğimiz alamıyoruz diye bir çift ayakkabı evi barkı birbirine mi katalım. İşte bunu yaparsak hata olur. Allah aşkına söyleyin hangisi daha kıymetli bir çift ayakkabı mı eşinizin ya da çocuğunuzun tebessümü mü?
Bu tabi ki salın kendinizi yok sayın demek olmuyor ama kendimizi daha fazlasına sahip olmak için hırpalamayalım. Ama en azından ayda bir ya da iki ayda bir de olsa kendimize bir iyilik yapalım ve ucuza da oldukça şık giyinebileceğimiz alternatifler keşfedelim. Unutmayın moda adı altında çıkan birçok ürün aslında pek de hoş değil. Siz size yakışanı giymeye ve elinizdekiler ile alternatif kombinler yaratmaya çalışın bunun yanı sıra tavsiyem İnternet üzerinden sağlam sitelerden alışveriş yapmanız. Bu sitelerin bir çoğunda oldukça ucuza ve kaliteli ürünler bulmanız mümkün ve tabi ki sosyete pazarı:) Ünlüler bile artık bu pazarlardan sıklıkla alışveriş yapmaktadır.
Birde sizin başka tavsiyeleriniz varsa lütfen yorum kısmına yazın görüşleriniz bizim için değerlidir..

Duygu Maghrabi

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!