Makyaj İçin Gerekli Malzemeler

Kategori: Makyaj - 261 viewsYorum Yazın
Makyaj İçin Gerekli Malzemeler

Kadın denildiği zaman güzellik akıllara gelen ilk unsurdur. Bu nedenle özellikle daha güzel olmak için farklı yollar izlerler. Kadınlar bu yolda yaptıkları her şeyi de mubah saymaktadır. Hatta son zamanlarda videolarda makyajla bir şaheser dönüşen kadınlara da rastlamak oldukça mümkündür. Bu bağlamda doğru makyaj yaparak daha öz güvenli olabilmek de bizler için mümkün olabilmektedir. Peki nedir doğru makyaj ? Doğru makyaj demek bence yerine göre abartmadan bakımlı görünmenin bir yoludur. İşe giderken biraz sonra sahneye çıkacak gibi makyaj yapmak da pek akıl karı olarak görülmez elbette. Birde doğru makyaj malzemelerinin kullanımı oldukça önemlidir. Nedir bu malzemeler dediğinizi duyar gibiyim.

Sık Kullanılan Makyaj Malzemeleri

*Kapatıcılar: Elbette cilt kusurlarını örtmek için akla gelen ilk malzemedir. Yüze sürülecek cilt tonuna uygun bir renk kapatıcı makyajın kalıcı ve daha düzgün olmasını sağlayan bir astar niteliğindedir. Göz altı kapatıcıları ve son zamanlarda sıklıkla kullanılan bb krem bu malzeme listesinin olmazsa olmazıdır. Pudra fondotenler de sıklıkla tercih edilenler arasındadır.
Bu kapatıcılarda önemli olan cilt tonu ile uyumlu olmasıdır.
* Göz kalemi: Makyaj yaparken gözleri öne çıkarmak oldukça önemlidir ve bu nedenle kullanılan göz kalemlerinin kalıcı olması da önem taşır. Gözün yapısına göre düzgün bir şekilde kullanılan kalemler ile gözlerinizin daha iri görünmesini sağlayabilir aynı zamanda da kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Küçük bir not düşmekte fayda görüyorum gözün içine çekilen beyaz göz kalemi
gözlerinizin daha iri gözükmesini sağlar. Ayrıca kıyafetinize ve göz renginize göre de farklı renkler seçebilirsiniz.
*Far : Bir makyajın tamamlanması için uzun süre kalıcı özelliği olan bir far muhakkak olmalıdır. Birbirinden farklı renkleri olan likit ve toz halleride olan farlar makyajı tamamlar ve gözlerinizi belirginleştirir.
*Allık: Yanak bölgesine uygulanan ve farklı tonları ile daha dolgun ve güzel bir ifadeye sahip olmanızı sağlayan allık geçmişten günümüze vazgeçilmezler arasındadır. Ben ten rengine göre yapılan seçimlerin uygun olacağını düşünenlerdenim.
*Rimel : Kirpikler elbette bir kadını daha çekici yapar ve bu nedenle uzatmak için türlü yola başvururuz. Bol hacimli ve kıvrım veren rimel makyaj çantanızda hep olmalı bu nedenle.
*Ruj : Bence makyaj için en öldüren hamle rujdur. Kıvrımlı dudaklarınızı ön plana çıkaracağınız renkler ile daha genç ve çekici görünmek sizin elinizde ve bu nedenle tazelemek için ruj her çantanızda olmalıdır.


Duygu Maghrabi

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!