Lazer Epilasyon

Kategori: Güzellik - 146 viewsYorum Yazın
Lazer Epilasyon

Kadınlar için pürüzsüz bir tene sahip olmak oldukça önemlidir bunu sağlamanın da alternatif yolları arasında sıklıkla kullanılan bir yöntem lazer epilasyondur. Ben zararlı olduğu duyumları üzerine uzun süredir çekimser bakıyorum olaya ancak çevremde yaptıranlardan aldığım olumlu tepkiler ise oldukça iyi. Bir düşünsenize sürekli pürüzsüz bir ten ve diğer epilasyon işlemleri ile uğraşmak da yok. Aslına bakılırsa toplam maliyet hesabı yapıldığında ise oldukça uygun. Peki bu uygulama ile ilgili kafamıza takılanlar.

Pürüzsüz olmanın tadını çıkarın

Bu işlemin sonucunda size garanti edilen pürüzsüz bir ten var. Bunun için işlem sırasında yaşanılan sıkıntıya da değeceğini düşünüyorum. Bunun için önemli olan ise bu uygulamanın yapıldığı merkezin doğru seçilmesi. Seanslar sizin vucüt yapınıza göre farklılıklar göstermektedir ancak ne kadar sürerse sürsün sonunda sizi bekleyen saadete değer. Bu yöntemle kılların köküne uygulama yapıldığı için bir daha çıkmaması ve sizi yoran epilasyon günlerinden kurtulmanız da paha biçilemez elbette.

Acı hissi bu işlemde tahmin edilenden çok daha az olarak karşımıza çıkmaktadır zaten bir kaç seansın sonunda kıl köklerinde azalma yaşanmasının verdiği motivasyon ile bu acıyı hissetmemeniz mümkün elbette.

Lazerli Epilasyon zararlı mı?

Bayanların doku itibariyle en hassas bölgeleri olduğu için genital bölgelerde yapılan uygulamalar akıllarda sorulara neden olmaktadır. Özellikle yapılan uygulama ile kısırlık oluşumunun olup olmayacağı konusunda endişeleri olanların sayısı oldukça çoktur. Ancak bilimsel anlamda kanıtlayıcı nitelikte kısırlığa yol açabileceği yönünde bir kesinlik bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra uzun yıllar kullanılan bu uygulama neticesinde bu duruma maruz kalanlar da bulunmamaktadır. Sadece hassas bölge uygulamalarında dokunun hassas olması nedeniyle yanma, kızarıklık gibi emarelerden bahsedilebilmektedir.


Duygu Maghrabi

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!