Kuru Cilt Bakımı

Kategori: Cilt Bakımı - 2.360 viewsYorum Yazın
Kuru Cilt Bakımı

Biz kadınların en hassas olduğu nokta hiç şüphesiz ciltleridir. Özellikle kuru bir cilde sahip olanlar için bakım oldukça zahmetlidir ve kuru cilde sahip olanlar yaşlanma etkilerine daha açıktır. Bu nedenle özenle ve hassas bir şekilde cilde bakım uygulanması önem taşır. Bu anlamda genellikle cildin nem seviyesini yükseltmek için takviye edici maskelerin uygulanması ve sürekli olarak nemli tutulması önemlidir. Bu nedenle sıklıkla kullanılan yöntemler arasında yer alan bir kaç farklı uygulamayı sizinle paylaşacağım.

Kuru Cilt İçin Doğal Tonikler

* 1 su bardağı gül suyu
* Bir yemek kaşığı bal
* Beş damla kayısı yağı

Malzemeleri belirtilen ölçülerde karıştırarak sabah ve akşam yıkanmış temiz cildinize pamuk yardımıyla sürebilirsiniz. Karışımı buz dolabında muhafaza etmeniz bozulmasını engelleyecektir.

* İki çay kaşığı bal
* Bir adet orta boy salatalık
Salatalığı soyup mikserden geçirine püre haline gelen salatalığın suyunu süzdürün. Elde etmiş olduğunuz suya bal ilave edip karıştırın. Karışımı temiz cildinize sabah ve akşam uygulayın.

Kuru Ciltler İçin Ozon Yağı

* 1 fincan ıhlamur çayı
* 1 su bardağı gül suyu
* 2 damla ozon yağı

Malzemeleri bir arada karıştırın ve elde edilen karışımı sabah akşam temiz cildinize uygulayın. Kalan karışımı buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.


Sena Alsan

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!