Kıyafetle Kilo Gizleme Sanatı

Kategori: Moda - 125 viewsYorum Yazın
Kıyafetle Kilo Gizleme Sanatı

Uzun zaman kilo vermeye çabalayıp hatta üzerine 30 kilo verip ne yaparsa yapsın son on kiloyu veremeyen biri olarak yazıyorum. O kadar kilo gitti ama bir türlü son on kilo da bir azalma olmuyor dışarıdan bakıldığında iyisin sen canım diyenler var ama siz bir de beni gençliğimde görseydiniz demeden edemiyorum:)

Doğum sonrası o kilolar kabus elbette ama bir türlü eski haline gelememek de ayrı bir çile bu nedenle kalan 5-10 kiloyu da veremiyorsam kıyafet hilesi ile gizlerim diyenlerdenim tabi ki. Bu nasıl olacak konusunda daha önce de kafa yormuşmuydunuz bilemiyorum ama ben sıklıkla bu konu hakkında araştırma yapıyorum beni takip edin yeter.

Sıklıkla kullandığım hile göbek gizleme elbette:)

Nasıl Zayıf Görünürüm?

Göbeğimi içime çekerek yürümenin yanı sıra o güzelim kalın kemerler varya birçok kıyafette muhteşem duruyor ve takınca korse misali göbek falan kalmıyor. Kemerlerin haricinde yüksek bel pantolan seçerek de bir nebze olsun göbeğimi görünmez hale getirebiliyorum. Bir laf varya daha iyisini bulana kadar şimdilik en iyisi bu diye bende ki olay aynen de öyle.

Bu konuda sıklıkla yapılan hatalardan biri de bol kesim tercih etmek. Kendinize iki beden büyük gelen bir kıyafetle zayıf görünemezsiniz. Sizi zayıf gösterecek kıyafet hatlarınızı ortaya çıkarabilir sadece kusurları örtmesi yeterlidir. Bakınız ben göbek bölgemde sorun var ve sadece onu gizlemeye çalışıyorum.

Bu arada kalın bacaklar içinde tavsiyem belirli markalarda bulunan korse etkisi yapan aynı zamanda bacakları da toparlayan tek renk çoraplar. Ben kışın elbiselerimi giyerken bu sayede fazla kilolarıma takılmadan yaşayabiliyorum.

Zayıf göstermek sadece kıyafetle de olan bir olay değil ayrıca uzun ince kolyeler sayesinde uzun bir boyuna sahip olduğunuz izlenimini yaratmanız da mümkün olabilmektedir. Bu nedenle taki ya da aksesuar seçiminize de dikkat etmeniz oldukça önemlidir.

Korse tabiki buna değinmeden geçemiycem bazı korseler sayesinde zayıflama süreciniz kısalırken bu süreçte yaşadığınız motivasyonda artmaktadır. Bu nedenle oldukça iyi bir buluş diye düşünüyorum.

Eğer vücudunuzun üst kısmında fazla kilolar varsa muhakkak V yaka tercihiniz olmalı ve de açık renk. Bu kesim sayesinde uzun ince bir görünüm elde etmeniz de kolay bir hal alacaktır.

Ayrıca elbise seçerken de üst kesimi dar altı volanlı olması sizin daha zayıf göstermeniz konusunda yardım sağlayacaktır.


Duygu Maghrabi

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!