Kıvırcık Saçlar İçin Günlük Saç Modelleri

Kategori: saç bakımı - 147 viewsYorum Yazın
Kıvırcık Saçlar İçin Günlük Saç Modelleri

Kıvırcık saçlar bana göre kullanımı en rahat ve görünüş anlamıyla da en havalı saçtır tabi ki bence. Bu nedenle de günlük hayatta farklı modellerde ve istediğiniz sitile uygun olarak oldukça rahat bir şekilde kullanmanız da her zaman mümkündür. Ancak bazı durumlarda hacimli formları nedeniyle de istenilen şekli alamaması kıvırcık saç sahipleri için sıkıntı çıkarmaktadır. Bu tarz saçlara iyi bakmak güzel görünmesi için başlıca gerekli görünen etkenler arasında yer almaktadır. Eğer sürekli olarak saçlarınıza dokunuyorsanız saçlarınızın hızla kirlenmesine ve yağlanmasına neden olabilirsiniz.

Saçlarınızın en doğal formu ile kullanmak için kendi haline kurumaya bırakabilirsiniz. Kurutacaksanız da saç kurutma makinesinin yuvarlak başlığını kullanmanız mümkün olacaktır. Buklelerin daha güzel görünmesi için de durulama suyunun soğuk olmasını tercih etmelisiniz. Eğer buklelerin belirgin olması için jole krem gibi uygulamalar yapıyorsanız saçınızda çok bekletmemeye özen göstermeniz gerekiyor. Bu nedenle aynı gün içinde dökülmemesi için yıkamanız şarttır.

Kıvırcık saçların en güzel kullanımı ise bence dağınık topuz imkanının olması. Kolay bir şekilde basit bir kaç hamle ile ofis ortamınız için şık bir topuz yapabilirsiniz. Günlük kullanımda ise açık bırakarak ya da tolar yardımı ile yarım toplayarak oldukça güzel bir görünüm elde etmeniz de mümkün olmaktadır.


Sena Alsan

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!