Kış Modası

Kategori: Moda - 160 viewsYorum Yazın
Kış Modası

Yazın en kavurucu günlerine de artık yavaş yavaş veda etmek üzereyiz. Sizleri bilmem ancak ben sonbahar ve kış mevsimini yazdan daha çok seviyorum. Bunun en önemli nedeni Mersin’de yaşamam sanırım. Mersin’i bilen bilir sıcak olmasının yanı sıra aşırı nemli olması da tam anlamıyla eziyet ki klimasız yaşayamamak bu şehirde oldukça zor. Bu veryansınlarım Mersin’i sevmediğim anlamı taşımıyor elbette bu şehir benim için oldukça özel ve güzel. Ben aslına bakılırsa kış modasını da pek severim. Yazın sıcak nedeniyle ne giyeceğini bilememek inanış doğrultusunda da her şeyi giyememek aslına bakılırsa beni zorluyor. Kış dersen kalın kazaklar, diz üstü çizmeler, kalın jeansler işte benim mevsimim dedirtiyor. Bu yıl peki kış modasında bizi neler bekliyor?

Yaptığım araştırmalar bu yıl pastel tonların karşımıza sıklıkla çıkacağını göstermekte. Birkaç yıldır devam eden salaş kazakların modası da bu yıl yerini koruyor elbette. Özellikle pastel tonlarında ki pembeler kışın can sıkan koyu tonuna inat ayakkabıdan çantaya, kazaktan eteğe birçok parçada dolaplarımızı renklendirecek gibi duruyor. Pembe modası varsa elbette beraberinde mor ve bordada raflarda yerini almalı. Kışın sizde bu renklerin olduğu kombinleri sıklıkla gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Kışın raflarda yerini alan kazaklar arasında da volanlı ve yarasa kollu kazakların yanı sıra bohem tarzı ve salaş kazaklarda varlığını göstermektedir. Ben bu kazakları oldukça seviyorum diyebilirim özellikle salaş kalın örgülü geniş yakalı kazaklar günlük kullanım için oldukça rahat. Ancak çalışan bayanla için de tril tril kazaklar güzellikleri ile dikkat çekmekte. Göz attığım kadarıyla bu yaz giymek için sabırsızlandığımız birçok model bizi bekliyor diyebilirim.

Ancak şimdiden alışverişe başlamanız keseniz açısından pek sağlıklı olmaz. Tam sezon dönümü fiyatların oldukça pahalı olduğu bir dönemdir aman dikkat edelim. Ben genellikle İnternet üzerinden alışveriş yapıyorum ve indirimleri kovalıyorum bayan olmama rağmen kesinlikle mağaza mağaza dolaşmak benim tarzım değil. Bu nedenle özellikle firmaların kampanyalarının olduğu dönemleri de kaçırmayarak oldukça cuzi yollarla alışveriş yapabiliyorum size de tavsiye ederim. Elbette İnternet üzerinde güvenli alışveriş önemli bu nedenle alışveriş yaptığınız siteye dikkat etmeniz gerekmektedir.


Duygu Maghrabi

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!