Keçi Boynuzu Unu

Kategori: Sağlık - 266 viewsYorum Yazın
Keçi Boynuzu Unu

Anneler olarak özellikle yaşadığımız dönemde her türlü meyve ve sebzenin içeriği ile oynanmış olması nedeniyle doğala yönelerek çocuklarımız için daha iyisinin telaşına düşüyoruz. Bu nedenle birçok anne gibi bende süre ki araştırmalar yapmaktayım. Aslına bakılırsa antibiyotik yerine küçük bir parça tuzlu sarımsak yutturan ve mevsim sebze, meyvesini de aksatmayarak kimyasal alımını da en aza indirmeye çalışıyorum. Ancak ne yaparsam yapayım tombiş bir bebeğim yok çünkü çok hareketli yerinde durmayan bir kızım var. Tabi tüm doktorlar ve sağlıkçılar da kilonun çok da önemli olmadığını söylemekte ve bende bu nedenle gereksiz kilo yükleyici eylemlerden uzak durmaktayım. Yinede sağlıklı olması için takviye edici niteliği olan ürünleri kullanıyorum ve ısrarla da tavsiye ediyorum. İşte tam da bu noktada son zamanlarda keşfettiğim keçi boynuzu unu gerçekten besin değeri oldukça yüksek bir ürün. Araştırdıkça aramızda derin bir aşk başladı diyebilirim. Sadece çocuklar için değil bizler içinde kaybettiğimiz besin değerlerini yerine koyabileceğimiz nitelikte oldukça sağlıklı bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. İnternet üzerinde yaptığım araştırmalarda faydaları ve tarihleri ayrı ayrı yazıyordu ben sizin için bu bilgileri ve tarifleri toparladım.

Keçiboynuzu Unu Faydaları

*İçeriğinde bulunan gallik asit sayesinde vücut içinde bakteri ve virüslere karşı koruyucu olmaktadır.
Bu özelliği aynı zamanda alerji oluşumunu da engellemektedir.
*Ağrılı ve sancılı ishal durumunda da oldukça etkili bir şifa kaynağıdır.
*Gün içinde sayıca fazla kahve tüketenlerdenseniz kahve yerine keçiboynuzu tozu kullanarak kafein ihtiyacınızı da karşılamış olursunuz.
Bunun yanısıra kolestrolünüzün de düşmesine yardımcı olacaktır.
*İçerik bakımından E vitamini, kalsiyum ve fosfor zengini olması da bu ihtiyaçların karşılanmasında en doğal yol olarak keçiboynuzu tozunu karşımıza çıkarmaktadır.
Bunun için günde 2 kaşık sizin için yeterli olacaktır.
* Bu toz aynı zamanda karaciğer içinde oldukça faydalı olarak görülmektedir.
* Doğal bir doping kaynağı olan toza ait birçok fayda sayılmaktadır.

Keçi boynuzu Unu Kullanımı

En kolay kullanımı süt içerisine ilave olarak kullanılmasıdır. Bu şekilde öksürüğe de iyi geldiği bilinmektedir. Bunun yanı sıra kek, kurabiye gibi haur işleri yapımında da hamura bir kaç kaşık ilave edebilirsiniz. Bu unu kullanarak yaptıklarımı yemek tarifleri bölümünden sizinle paylaşacağım.


Duygu Maghrabi

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!