İlişkide Yıpranan Kadın

Kategori: İlişkiler - 299 viewsYorum Yazın
İlişkide Yıpranan Kadın

İçim sıkılıyor bu aralar nedeni yok… Hayat yoruyor bazen işte günün en orta yerinde aklıma geliyor yaşamadan geçen ömrüm. Yıllar önce bir yerde okumuştum aklıma not düşmüşüm yine “uyandığında istediğin şeyleri yapabiliyorsan özgürsün” ne kadar haklı olduğunu yeni idrak ettim sanırım. Her sabah zorunlulukların peşinde koşarken bu gün bir saat fazla ayırdım kızıma diye seviniyorum ya bazen fark ediyorum sonra gece yatarken kendimle aynada göz göze gelmeyeli ne kadar uzun zaman olmuş.. Ah hayat diyorun sonra benden neler aldın..

Ben diyorum, o gaylesiz gülen kızı özledim herşeye rağmen ayakta duran ve hayata karşı dik duran. İçime çekildikçe yalnızlaştıkça anlıyorum hayatım aslında iki kişilik bir yalnızlık olmuş. Evlilik uzaklaştırıyor mu acaba çiftleri.. Erkekler ya da evlenince farklılaşıyor mu?
Anneciğimin bir sözü var erkeklere ne kadar fedakarlık yaparsan o kadar görmezden gelir seni. Bu nedenle evlendikten sonra biz olmaktan vazgeçerek yaşıyoruz gelinen noktada bakıyoruz ki hayatımızı hiçe saydığımız adam hiçe saymış bizi. Sizinle paylaştıkları borç, harç telaşken gülüşlerini başkalarına ayırmış. Sonuç tüm erkekler aynı genellemesi..

Ya tüm kadınlar aynıysa?

Yani hepimiz aynı hataları aynı zamanlarda yapıyorsak ve bu nedenle genelde evlilikten beklentilerimiz hayal kırıklığı oluyorsa. Biz kendimizi kurduğumuz yuvaya feda etmeye çalışırken süpürge ettiğimiz saçlarımız, çatlayan ellerimiz, çamaşır suyu kokan tişörtlerimiz varken sadakat bir kırmızı ruj, oynak bir kahkaha kadar değer görmüyorsa…

İlişkiyi Canlandırmanın Yolları

Evet aynen de öyle oluyor bizim adam ettiğimiz adamlar sonra bir bakmışsınız ki bizi beğenmiyor hemde onlara bu cesareti veren de biziz. Aman o da olmasın diye diye yok saydığımız nefsimiz, bakmadığımız saçımız vermediğimiz kilomuz… Yanlış yapıyorum ve inanın sizde yanlış yapıyorsunuz… Biraz feminen olacak ama bizim fedakarlıklarımızın karşılığı kısa cümleler ve yalan sevmeler ise duralım sorgulamaya başlıyalım. Kendimizden başlayalım yapma diyelim kimse için fazlasını yapma… Sen senin sırtına senin görevinmiş gibi yüklendiğin yüklerini atınca zaten ses çıkarmaya başlar tüm çatlaklar emin ol..
Ben mesela artık sıklıkla kendime diyorum vazgeçtiklerinle mutluydun aslında ve yaşadığın hayat seni mutsuz ediyor.
Bu nedenle artık duyulsun diye yüksek sesle bile tekrar ediyorum “belki de ben sandığınız kadar güçlü değilim” bu nedenle sendeliyorum artık ve yavaş yavaş vazgeçiyorum kimbilir…


Duygu Maghrabi

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!