Hızla Uzayan Saçlar

Kategori: saç bakımı - 90 viewsYorum Yazın
Hızla Uzayan Saçlar

Hemen hemen her kadının haylidir uzun bakımlı ve gür saçlar. Ancak hayatın koşuşturmacasına içerisinde bazen bunu yakalamak pek de mümkün olmamaktadır. Bu nedenle belki de bakım olmazsa olmazdır ve devamlı olarak da yapılmalıdır. Hangi yaş gurubunda olduğunuz fark etmez saçın yapısı da farklıdır ve bu nedenle o kırılgan saç telleri inanın bakıma oldukça çok ihtiyaç duyar. Peki bu ihtiyacını nasıl karşılamalıyız. Bakım yağları, bitkisel içerikli ürünler?

Bu liste oldukça fazla uzar aslına bakılırsa herşeyin temelinde önceliklesağlıklı beslenme yatar. Eğer siz yeteri kadar besin alamıyorsanız cildiniz, saçınız ve siz istediğiniz görünüme kavuşamazsınız bu nedenle beslenmeye dikkat etmek başlıca görevimiz olmalıdır. Bunun yanı sıra elbette ki küçük destekler ile birlikte saçların daha sağlıklı görünmesini sağlamak ve bunun ötesinde sağlıkla uzamasını beklemekte beklenen bir sonuç olarak karşımıza çıkar. Bu nedenle bu ufak desteklerden benim işime en çok yarayanı sizinle paylaşacağım.

Bepanthen, Evigen ve Bemix ampulleri sıklıkla duymuşsunuzdur. Bunları bende sık duydum ve en işime yarayan formulü ve bunların içeriğinde bulunduğu diğer formülleri de sizlerle paylaşacağım. Sizde eğer gür saçlara sahip olmak istiyorsanız en az bir ay kullanarak farkı görebilirsiniz.

1. Bepanthen Ampül

  • 1 tane bepanthen ampül
  • Çam terebentin yağı
  • Yılan yağı

1 ampülü, 10 damla ya da 10 cc( 1 enjektör) çam terebentin yağı ve bir kaç damla yılan yağını karıştırarak saç diplerinize boya yapar gibi iyice yedirerek uygulayın ve en az yarım saat bekletin sonra vücudun diğer bölgelerinde kıllanma yapmaması için saçınızı eğerek durulayın. Bu formül ile saçlarınızın gürleştiğine e uzadığına şahit olacaksınız.

2. Evigen Ampül

  • Badem yağı
  • 1 tane evigen ampül
  • 1 tane bepanthen ampül

Bu malzemeleri de karıştırarak haftada iki kez uygulamanız halinde saçınızda meydana gelen gürleşme sizin oldukça hoşunuza gidecektir.

Bunların yanı sıra zeytin yağı ve besleyici diğer yağlarla da karıştırılabildiği gibi bu malzemeleri şampuanınıza da karıştırarak etkisini görebilirsiniz. Ancak ben şampuana karuıştırma taraftarı değilim o da kimyasal birleşim neticede içeriğini de net olarak bilmiyoruz.

Sağlıklı uzayan gür saçlarınız olsun inşallah 🙂


Sena Alsan

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!