Göz Kalemi Nasıl Çekilir?

Kategori: Makyaj - 275 viewsYorum Yazın
Göz Kalemi Nasıl Çekilir?

Makyaj yapmak kadınların günlük rutinleri arasında bulunmaktadır. Bu nedenle doğru makyaj yapmak oldukça önemlidir. En sık kullanılan makyaj malzemeleri arasında yer alan göz kalemi de gözü ön plana çıkarması nedeniyle oldukça önemlidir. Özellikle renkli gözler için renk alternatifleri olan bu kalemler ile gözlerinizi daha belirgin ve çekici bir hale getirebilirsiniz.
Bir makyajı dikkat çekici yapan da şüphesiz göz kalemidir. Bu sayede dikkatleri de kolaylıkla üzerinize çekmeniz mümkün olabilmektedir.

Göz kalemi nasıl kullanılır sorusu da sın zamanlarda sıklıkla karşımıza çıkan sorular arasında bulunmaktadır. Göz kaleminin gözün üzerine nasıl sürüleceğinden hangi renk gözlerde nelerin kullanılması gerektiğine kadar kadınların aklında olan birçok soru karşımıza çıkmaktadır.

Göz Kalemi Nasıl Sürülür?

* Öncelikle gözünüzün şekline göre sürmeniz oldukça önem taşımaktadır. Bu noktada rengini de gözünüze göre seçmeniz
oldukça önem taşımaktadır.
* Sahip olmak istediğiniz derin ve etkileyen bakışlar ise göz kalemini gözünüzün içine ve dışına uygulamanız oldukça önemlidir.
Göz kalemi teninizin rengiyle de uyumlu olmalıdır. Bunun nedeni bakışınızın daha soft görünmesini sağlamaktır. Açık tenli bayanlar için
daha açık tonlar kullanmak mantıklı bir seçim olarak karşımıza çıkar.
* Gözlerinizin daha iri görünmesi içinde gözün içine açık renk göz kalemleri kullanmanız önemlidir. Göz hassas olduğu
için de seçeceğiniz kalemlerin uygun ve kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz.


Sena Alsan

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!