Göbek Yağlarını Eritmek İçin Baharatlar

Kategori: Diyet - 207 viewsYorum Yazın
Göbek Yağlarını Eritmek İçin Baharatlar

Göbek eritmek için insanlar her gün bir çok  diyet sitelerini gezmektedir. Ve birbirinden farklı diyet ürünlerini denemekteyiz. İnsan çocukluk dönemlerinde daha çok hareketli olduğu için yediği ürünleri yakma şansı çok olmaktadır ve böylece göbek diye bir sorunu olmamaktadır. Fakat 25- 30 yaşları arasında insanlar aşırı stres ve iş hayatının bunaltıları sonucunda yemeğe verdiği için ister istemez göbek yağlarının fazlalaşmasına engel olamıyor. Şimdi göbek yağlarına iyi gelecek baharatları sizlere tanıtacağız.

  • Zencefil: Mideyi yatıştırdığı gibi yağlara iyi gelen zencefil metabolizmayı hızlı çalıştırdığı için faydasını göreceksiniz. Zencefil aynı zamanda insanda ki tokluk hissini artırarak sizin yeme ihtiyacınızı aza indirecektir.
  • Biberiye: Cam ağacının andıran sivri uçları olan bu bitki kan şekerini azaltırken yağları eritmeye birebir çözümdür. Yapılan araştırmalara göre diğer bütün bitkilerden daha zengindir.
  • Zerçadal: Zencefil’in kardeşi gibidir. Hint mutfağının güzel bitkilerinden birisi olan Zerçadal metabolizmanın hızlanması ve iltahabın düşmanıdır.
  • Pul Biber: Pul biber yani acı demek zaten yağ yakmak demektir. Acı biber sıcaklık demektir bu nedenle yağlar eriyecektir.
  • Tarçın: Tarçın glikozun hücreler içerisinde ki hareketlenmesine yardımcı olur bu yüzden yemekten sonra yağ depolanmasını engeller.

Uğur Keleş

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!