Erkekler Ne Söyler Kadınklar Ne Anlar?

Kategori: İlişkiler - 260 viewsYorum Yazın
Erkekler Ne Söyler Kadınklar Ne Anlar?

Gece nöbetindeyim ve burada yapılacak en kıymetli aktivite yazı yazmak, film izlemek. Bugün izlediğim filmin ardından da içimden inanılmaz bir yazma isteği geldi. Filmin adı Erkekler ne söyler kadınlar ne anlar. Bu gerçekten muamma bir durum biz erkekleri genel olarak anladığımızı sanıyoruz ama çok büyük yanılıyoruz. Hani diyorlar ya kadınlar çok bilinmeyenli denklem diye ama erkekler bence tam bir muamma. Bir düşünsenize hayatını üç beş kelime ile kolayca geçirenlerden bahsediyoruz. Mesela benim eşim “hayır, bakarız..” sadece bu iki kelime ile inanın bir ay geçirebilir. Sonra sen anlayacaksın anlatmadıklarını oldu peki:)

Filmde birbirinden farlı karakterler ve ilişkiler anlatılmaktaydı ve kadınların birbirlerine güdüledikleri senle ilgilenmiyorsa senindir, aramıyorsa işi vardır avuntularından yola çıkmıştı. Düşündüm de bu gerçek aslında tamam kime aşık olacağınızı kestiremiyorsunuz ama avuntular hep sanılardan ibaret bu nedenle bu zevkli filmi bilhassa eşinizle izlemenizi tavsiye ederim. Bir tavsiyem daha var elbette sanıları bir kenara bırakıp hayatınızı yanılgılara esir etmeyin. Bir erkek eğer gerçekten karşısındaki bayana ilgi duyuyorsa bunu aleni bir şekilde ortaya koyar ve seviyorsa seviyordur. İstisnaların kaideleri bozduğu durumları yok sayıyoruz elbette.

Kadınlar Erkek İlişkileri

Evlenmeden önceki süreçte pembe hayaller ve bulutlar eşlik ederken bana hep şiir seven entelektüel yanı olan biri ile evleneceğimi düşünürdüm. Bana göre şiir sevmeyen erkek sevmeyi de bilmezdi. İtiraf ediyorum kocam tek satır kitap bile okumayan biri tıp kitaplarına boğulmuş ve dişlerle bütünleşmiş. Ama hayatı size şiir gibi yaşatacak biri şiir sevmeyebilir belki ama size güzel şiirler yazdırabilir. Bu nedenle ilişkilerde kalıpları bir kenara bırakın ve beklediğiniz insan olarak gördüğünüz hayali gerçek bir bedene oturtmayı denemeyin. Neden mi? Hızlıca geçen aşk evresinin sonunda elinizde kalan sizin dikkatinizi çekmek için uğraşan ama sandığınız gibi olmayan bir adam olabilir. Bu nedenle kendimden yola çıkarak söyleyebilirim ki eşim “yapmam” dediği hiçbir şeyi benim için yapmadı değişmedi ve değiştirmeye çalışmadım. En başından beri aynı ve ben belki de bu nedenle onu diğer tüm ihtimallerden daha çok sevdim.

Bu noktada seven erkeğin ayırdıda ortaya çıkıyor sizi örseleyen adamlarla zaman harcamayın emin olun ki kalbiniz ve siz herkesten kıymetlisiniz. Ne söylemek istedi acaba diyeceğinize ne söylemek istediğini adam akıllı dile getirebilen adam gibi adamları alın hayatınıza.


Duygu Maghrabi

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!