Bakım Olayına Bakmak Lazım

Kategori: Genel - 95 viewsYorum Yazın
Bakım Olayına Bakmak Lazım

Bakımlı olmanın püh noktaları diye bir olay var şu fani dünyada. Kaldı ki biz hayatta olduğumuzun emarelerini bile çok az hissederken ve oradan oraya koşturma sırasında aynadaki siluetimizi tanıyamayıp gözüm bir yerden ısırıyor diye selam verirken bu püh noktayı nereye koymalıyız diye düşünmüyor değilim. Hayata dair birçok sanılarım olduğu kesin ve ne olursa olsun inatla hayata tutunup hayır efendim benim senden tam olarak istediğim bu değil ver bana oradan istediğimi deme cesareti de tam ama bakımlı olma ayrı bir olay.

Bakımlı bayanlara da her daim özenmişimdir yalan yok ancak hayattaki önceliklerimin oldukça farklı olduğunu bildiğim için bu püf noktanın yanına bir de soru işareti eklemiyor değilim. Merak ettiğim bir başka konu ise sabah kalkar kalkmaz bir kalem çekebilen, yüzünü gözünü düzeltip rujunu eksik etmeyen o muhteşem yaradılışlı insanlar bunu nasıl başarabiliyorsunuz? Samimi soruyorum çünkü ben bundan sonra kendimi ihmal etmeyeceğim dediğim günün öğleden sonrasında saçımın her bir telini bir yerlerden toplayıp dağılan göz kalemini silerken buluyorum kendimi. O kadar koşuşturmacanın içinde çoğu kere yorgunluktan kemiklerim sızlarken olmuyor be güzelim uğraşma boşuna diyorum.

Bakımlı olmanın en püf noktası bence kendini öncelikli kılmaktır. Hayatında birçok şeyi görmezden gelmektir ve kırmızı ruja tapmaktır belki de. Kendime dönüyorum önceliklerime bakıyorum çıka çıka benden bakımlı olma aday adayı bir hatun çıkıyor ki o da yarım günde selamlayıp gidiyor beni. Bu istikrarsızlığı benim gibi yaşayanlarınız vardır muhakkak ama yine de kendimize haksızlık etmemeliyiz. Benim çok yakından tanıdığım bakımlılığın kitabını yazmış bir kaç kişi var mesela. Bende ki yüklerin dörtte birini yükle arkasına bakmadan kaçar biliyorum çünkü hayatta ki en büyük sıkıntısı kırılan tırnağı, bozulan ojesi severim ya ben öyle hayatı. Birde şu açıdan bakmak lazım olaya bana da o rahatlığı ver bakım konusunda master yaptırırım. Mesele şu ki hemşirelerim bir laf varya “tavuk, kaza bakarak….” biraz avam bir benzetme oldu ama bizimkisi inanın o hesap.

Bakalım elimizde olanlara onlar yetiyor mu mutlu olmaya eyvallah ama yetiyor bana bunlar deyip de postu sermenin de bir alemi yok unutmayın. Her daim ful makyaj olmasa bile cilt bakımı, saç bakımı ihmal edilmemeli zaten onları da haftada bir yapsanız yetiyor. Sağlıcakla kalın…


Duygu Maghrabi

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!