Avakado Maskesi

Kategori: Cilt Bakımı - 267 viewsYorum Yazın
Avakado Maskesi

Avakado’nun faydaları ile ilgili olarak daha önce Duygu hanım bilgilendirme yapmıştı ve lezzetli bir tarif paylaşmıştı. Ancak avakadonun cilt üzerinde de en az vücudumuz kadar besleyici ve yenileyici etkileri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra içeriğinde bulunan yağ bileşiklerinin de fazla olması cildin yaşlanma etkilerini de yavaşlatmaktadır. Bu nedenle birçok bayan bu meyve ile evde kolayca uygulayabildiği maskeler sayesinde güzelleşmektedir. Birçok kişi kilosunun oldukça pahalı olduğu gerekçesyle bu meyvenin faydalarından uzak kalmakta ancak tane tane alabilirsiniz bu vitamin deposundan faydalanabilirsiniz. Sizin için bu meyve ile evde kolay hazırlanacak bir kaç tarih sunacağım.

* Kırşıklık İçin Avakado Maskesi

Tek kullanımlık olması için yarım avakoda yeteli olacaktır. Çatalla ezdiğiniz meyvenin içine bir kaç damla limon suyu ve bir tatlı kaşığı kadar bal eklemeniz yeterli olacaktır. Elde ettiğiniz karışımı boyun bölgenizde dahil olmak üzere tüm yüzünüze ve ellerinize uygulayabilirsiniz. Yirmi dakika kadar ciltte kalması yeterli olacaktır. Sıklıkla bu uygulamayı yaparak cildinizin taze kalmasını sağlayabilirsiniz.

*Kuru Ciltler İçin Avakado Maskesi

Yarım Avakadoyu çatalla ezin ve üzerine yarım tatlı kaşığı bal ilave edin. Karışımın içine bir tane yumurta sarısı ve biraz zeytinyağı ekleyerek karışımı yüzünüze uygulayarak 30 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Karışımı haftada bir kez uygulayarak kuruluk probleminden kurtulabilirsiniz.


Sena Alsan

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!