Arap Göz Makyajı

Kategori: Makyaj - 853 viewsYorum Yazın
Arap Göz Makyajı

Ülkemize gelen arap kadınlarında sıklıkla göze çarpan gözleridir. Hoş bir arap gelini olarak söyleyebilirim ki makyaj yapmak hayatta edindikleri sınırlı gayleler arasında. Bu nedenle makyaj malzemesi ve iç çamaşırı satan bir yerde sıklıkla onlara rastlamanız mümkündür.
Ancak kabul edelim güzelliklerini borçlu oldukları makyaj için harbi emek harcıyorlar ve hakkını veriyorlar. Bilhassa göz makyajları ile oldukça ön plana çıkabiliyorlar. Bu noktada inanın bende meraktayım nasıl bu kadar güzel makyaj yapabildiklerine. Özellikle göz makyajları oldukça güzel ve ön plana çıkan bir sanat adete. Bu konuyu sizin için araştırdım:)

Arap Makyajının Püf Noktaları

Öncelikle bu makyajda öne çıkan koyu tonlarda yapılmış göz makyajıdır. Bunun için akmayan ve uzun süre duran bir far ve göz kalemi ihtiyacınız olan en önemli malzeme olarak kendini gözterecektir. Bu makyajın en büyük sırrı ise eyeliner. Kabul etmem gerekirse ben bu konuda oldukça başarısız bir insanım. Bu makyajda dikkat çeken başka bir öğe ise uzun ve dolgun kirpiklerdir. Bu noktada teknoloji oldukça ileri boyutlara ulaşmıştır. Bir de arap makyajı yaparken farları ve eyelinerı oldukça uzun ve düzgün çizgiler olacak şekilde kullanmalısınız. Bu şekilde uyguladığınız makyajla sizde büyülü bakışlara sahip olabilirsiniz.


Duygu Maghrabi

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!