Annelik Zor Zanaat

Kategori: Çocuk Bakımı - 7.156 viewsYorum Yazın
Annelik Zor Zanaat

Ne yaparsam yapayım devamlı kendimi sorgulamaktan geri duramıyorum. Çocuklarımın her hareketi ve onlara her kızmam ” acaba nerede yanlış yapıyorum ” sorusunu sorduruyor.
Bazen annem eskilerin bir sözü var “ana olacağıma dağlarda taş olaydım” derdi. Aslında ne demek istediğini şimdi daha iyi anlıyorum. Çocuklarıma hizmet etmek, etraflarında dönmek hiç zoruma gitmiyor. Esas mesele eğitmek, öğretmek hemde hiç bitmeyen bir sabırla.. Ama işte bende o sabır bitiyor, bugün eşime işten geldiğinde dedim ki “okul okudum, çalışma hayatı da gördüm ama ben böyle işkence görmedim”

Çocuk Bakımı Nasıl Yapılır ?

Tabi ki sağ ve sağlıklılar bunun şükrü çok büyük ama onların psikolojisini bozmadan, kırmadan en iyi şekilde yetiştirme çabası ve kaygısı taşıyorum. Çocuklara kızsam daha kızdığım yerde pişmanlık başlıyor, daha sakin ve kararlı anlatabilirdim diyorum, sonra dönüp e bende insanım azıcık kızınca bir şey olmaz bizde böyle büyüdük diyorum. Böyle derken derken kafam karışıyor. Beş dakika önce kızıyorsun odalarına gönderiyorsun, beş dakika sonra gittiğinde tüm masumlukları ile  oturmuş oyuncak oynarken buluyorsun, hiç birşey olmamış gibi. Kızgınlık falan kalmıyor. İşte böyle bir kızıyor bir seviyorsun biraz dengesiz yapıyorlar adamı. Neyse ben bugün kafayı yemedim se daha da yemem herhalde.. İki defa halı örtümü yıkattılar, yatak odasının halısını ıslattılar, iki defa ıslak zeminlere su döktüler ve sütlaç bu cimcimelerle uğraşırken yandı :)) pencereyi açıp neredeyse “imdat!” diye bağıracaktım. Bizde mi böyleydik bilmiyorum ki?


Didem Ararat

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!