Aleo Vera Mucizesi

Kategori: Cilt Bakımı - 152 viewsYorum Yazın
Aleo Vera Mucizesi

Uzun zamandır birçok ürünün içeriğinde Aleo Vera karışımı sizinde muhakkak dikkatinizi çekmiştir. Bu bitki ile ilgili yapılan birçok araştırma saça ve cilde oldukça olumlu katkılarının olduğunu ortaya koymaktadır. Özellikle son yıllarda saksı da evde de yetiştirilebilmesi aslında bizler için oldukça önemli bir gelişmedir. Bu bitkinin jeli birçok vitamin kompleksini barındırmakta doğrudan ya da çeşitli karışımlarla birlikte cilde uygulandığında ise cildi tazelenmektedir.

Bu bitkinin jelinde bulunan A, E ve C vitamini sayesinde cilt üzerinde oluşan zamanın etkilerini ortadan kolay bir şekilde kaldırmanız mümkün olabilmektedir. Bunun yanı sıra düzenli ya da hafta da birkaç kez uygulayabileceğiniz aleo vera içerikli maskelerle de cildinizde gözlemleyebileceğiniz hızda bir yenilenme sizin oldukça mutlu hissetmenize de neden olacaktır. Bu nedenle bu bitki jelinin kullanıldığı birden fazla tarifi sizinle paylaşacağım.

Öncelikli olarak kendimin de sıklıkla uyguladığım ve etkisini gördüğüm tarifle başlamak isterim. Bunu sıklıkla uygulamaya başladıktan sonra cildimin daha yumuşak ve parlak hale geldiği birçok yakınım tarafından da gözlemlenmektedir. Üstelik bu karışım oldukça da basittir.

Aleo Vera Maskesi

Birkaç yaprak aleo vera bitkisi

Yarım limon

1 çay kaşığı bal(İsteğe göre)

Yaprakların içinde bulunan jeli çay kaşığı yardımı ile çıkartın, daha sonra limonu sıkın ve balı ekleyin karışımın iyice özdeşleşmesi için blender ile üzerinden geçebilirsiniz. Bu karışımı direk olarak cildinize uygulayabilir ya da buz kalıplarına dökerek donmasını bekleyebilirsiniz.

Donan kalıpları bitene kadar her gün ya da iki güne bir cildinize uyguladığınızda farkı kısa süre içinde sizde gözlemleyeceksiniz.

Bu bitkinin jelini herhangi bir karışıma gerek duymaksızın da direk olarak cildinize uygulamanız mümkündür. Özellikle kilo alıp verme nedeniyle ya da hamilelik sürecinde oluşan çatlaklara da direk olarak bu jeli düzenli olarak uygulamanız neticesinde çatlak görünümündende kolay bir şekilde kurtulmanız mümkün olacaktır.

Saç bakımı içinde gerekli olan tarihleri sizinle saç bakımı bölümünden paylaşacağım…


Sena Alsan

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!