8 Mart Kadınlar Günü

Kategori: Genel - 225 viewsYorum Yazın
8 Mart Kadınlar Günü

Özel günleri kutlamayı pek sevmem ve tamamıyla ekonomiyi canlandırma adına uydurulmuş olduğunu düşünürüm. Açıkçası özel günlerin kutlanması meraklısı hanımlardan da çok haz etmem. Bi de özel günlerde eşinden hediye alan hanımların bunu sosyal medyada paylaşma merakını da tam manasıyla sonradan görmelik olarak düşünüyorum kusura bakmayın. Eşinden gereken değeri görememiş kadınları mutsuz etmek, bir başkalarının da şunun eşi bunu almış kıyaslaması yaptığı bir paylaşımın açıkçası masum bir yanını göremiyorum. Ben hediyeleşmenin ve sürpriz yapmanın insanın içinden geldiği zamanlarda yapılması taraftarıyım. Zaten zaman zaman hediyeleşme oluyorsa özel günlerde de zoraki hediyeleşmeye gerek görmüyorum. Ha sadece bu günlerde eşiniz hediye alıyor da başka zamanlar da hediye almıyorsa, bu hediyeleşmeyi de kıymetli bulamıyorum. Muhtemelen laf sokmayın diye almıştır.Özel günler konusunda erkeklerinin genelini çok da hevesli görmüyorum. Bu konuda da maalesef erkekler gibi düşünmekteyim. Biz ailecek kendimizi iyi hissettiğimiz günlerde, içimizden geldiğinde kutlamalar, eğlenceler yapıyoruz. Doğum günleri dahil kutlamıyoruz. Bu durumdan da gayet memnunum. Bir gün hatırlanacak ve kıymetim bilinecekse hiç bilinmesin bence daha iyi. Eğer kıymetim biliniyorsa da zaten her gün özel ve güzel…
Bugün 8 Mart Kadınlar günü ve herkes çıkıp kadınların kıymetinden bahsedecek. Bu bana gerçekten gıcık geliyor. Siz değil misiniz cinsel istismarda rızası var diyen, siz değil misiniz “tehdit ediliyorum” “öldürecek”, diye yalvaran bir kadını koruyamayan, sen değil misin karınla boşanınca çocuğunu kaçırıp kokusuna hasret bırakan, nafakasını, tazminatını ödemeyip ona buna muhtaç eden,… Güzel günlerde herkes birbirine iyi, siz değil misiniz menfaatiniz bittiğinde en adi muameleleri kadınlarınıza reva gören..
Tabi kadir, kıymet bilenlerden bu laflarım münezzehtir ama.. Ben lafa değil icraata bakarım. Hadi kadınlar gününde meclis gündemini kadın haklarına ayırın. Onları mutlu etmek istiyorsanız sahip çıkın, koruyun.
Daha güçlü kadınlar olmaları için güven verin. Ben çok gördüm evde hanımını dövüp de dışarıda, “kadınlar bir çiçektir” diyenleri… Bugün kadınlara çiçek falan vermeyin, ömürleri boyunca onlara bir çiçekmiş gibi davranacağınıza söz verin.


Didem Ararat

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!